İğneli Epilasyon

epinaz_igneli_epilasyon

İğneli epilasyon nedir?

Fazla ve istenmeyen tüylerin kıl köküne akım verilerek, bir daha çıkmayacak şekilde alınmasıdır.

İğneli Epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Kılın (cımbızla alınabilecek boyutu) döneme gelmesi beklenir.Kıl tipine uygun iğne ile kıl folikülüne girilir. Akım verilerek kıl kökü yok edilir.Ve kıl,cımbız yardımıyla çekilir. Bu uygulama yapılırken, bildiğimiz kaş cımbızının kullanılmaması çok önemlidir. Uygulamayı yaptıran kişinin, kılın çekidiğini hissetmemesi gerekir. Bu oldukça önemlidir. Çünkü eğer kılın cımbızla çekildiği hissi varsa,o uygulama başarısızdır.

İğneli Epilasyon acı veren bir uygulama mıdır?

Bu durum ağrı eşiğine göre degişir. Bazı kişiler acıyı hissederken,bazı kişiler hiçbir şey hissetmez.Ağrı eşiği düşük kişilerde kullanılan anestezik krem uygulaması ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Anestezik krem sayesinde acı hissi yüzde 70 oranında azalmaktadır.

İğneli Epilasyon kesin bir çözüm müdür?
Kaç seans yaptırmak gerekir?

İğneli epilasyon, deneyimli uzmanlar tarafından yapılıyorsa,iyi korunuyorsa ve uygulama yapılan kişide herhangi bir hormonal bozukluk yoksa epilasyon yapılan bölgede kalıcı ve net çözüme ulaşılır.Uygulanacak seans sayısı,tüylerin
çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. İlk seastan sonra hemen etkili sonuçlar alınır. Daha önce hiç işlem görmemiş ilk seans sonrası yüde 70 oranında azalma görülür.
Uygulama seansları başlangıçta yoğundur,zaman içimde azalır. Doğru uygulama sonucunda ve tedavi bitiminde kıl asla tekrar çıkmaz.

Cilde zarar vermemek için neler yapılmalıdır? Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İğneli Epilasyon son derece beceri,deneyim,dikkat ve titizlik gerektiren bir çalışmadır. Yanlış yapılan uygulamalar sonucunda ciltte yanıklar, çukurlar ve lekeler oluşabilir. Uygulama sırasında hijyenik şartların sağlanması çok önemlidir, cilde zarar vermemek için öncelikle kılın kalınlığına ve kılık çıktığı gözeneğin genişliğine göre uygun iğne seçilmelidir. Biz epinaz da İngiltere den
getirttiğimiz STEREX marka, 3 farklı boyutta iğneler kullanmaktayız. Bir diğer konu ise,uygulama sonrasında kişinin epilasyon yapılan bölgeye 24 saat dikkat edip koruması gerekir.

İğneli Epilasyon herkese uygulanabilir mi?

iğneli epilasyonun en önemli özelliği, her renk ve boyutta tüylerde uygulanabilmekte, kesin ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır. Ancak yaptıran kişinin hormonal bozukluğunun olmaması gerekmektedir.